Blog1-

CASTING TÜRKIYE BLOG SAYFASINA HOŞ GELDİNİZ!

Siz proje sahipleri, yetenekler ve menajerleri bir arada tutacak, bilgi edinebileceğiniz; interaktif, faydalı ve eğlenceli Casting Türkiye blog sayfamız bugün aktif olarak yayına başladı.

Araştırıp, paylaşarak öğreneceğimiz ve beraber deneyimleyeceğimiz bir ortam yaratmak gayesi ile oluşturduğumuz bloğumuzda casting ile ilgisi olan pek çok konuyu ele alacağız. Bu yüzden ilk yazımızın “Casting Nedir?” sorusu ile ilgili olmasını tercih ettik.

Casting kavramını; her türlü mecrada yer alan film (Tv, sinema, reklam, internet) fotoğraf-katalog, tanıtım, sahne sanatları (dans, tiyatro, müzikal) ve iletişim sektörü hizmetlerinde projeye uygun yeteneklerin seçilme eylemi olarak özetleyebiliriz. Bu eylem sürecinde, bünyesinde bulunan oyuncu, model, dublaj, ses sanatçısı, dublor, dansçı ve benzeri yetenekleri aranan uygun projelere sunan firmalara Cast Ajans-Menajer, projelere sunulan adaylar arasından uygun yeteneği proje sahibine sunmak üzere seçimini gerçekleştiren kişi ya da kurumları da Cast Direktörü olarak adlandırabiliriz.

Casting Türkiye olarak biz ise, herkesi tek bir çatı altında toplayarak cast sürecinin daha doğru ve hızlı sonuç alacak şekilde tamamlanması adına hizmet vermekteyiz.

İlgili Gönderiler

Yorum yaz