Blog7

Casting Türkiye Profil Sayfasının Önemi

Casting Türkiye’de ister oyuncu, ister dansçı olun kendinize ait oluşturacağınız profil sayfanız profesyonel imajınız açısından oldukça önemli. Profilinizde kendinizle ilgili göstermek istediğiniz bütün (görsel/yazılı) bilgileri tek bir çatı altında toplayabilir, güncel olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece insanlar size ulaşmak istediğinde yaptığınız çalışmaların bütününe ulaşabilir, sizin hakkınızda fikir sahibi olabilirler.

Bu sebeple profilinizde belirttiğiniz bütün bilgilerin, eklediğiniz fotoğraf ve videoların güncel, kaliteli ve yeteneğinizi ortaya çıkaran şekilde olmasına özen gösterin. Ne kadar özen gösterirseniz proje sahiplerinin sizi tercih etmesini o kadar kolaylaştırırsınız.

Peki profil oluştururken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Öncelikle vermiş olduğunuz bilgilerin gerçeği yansıttığından emin olun. Fotoğraf seçiminizde düz arka plana sahip, çözünürlüğü yüksek olanları tercih edin. Seçimleriniz için çevrenizdeki insanların fikirlerini de alabilirsiniz. Fotoğraflarınızı gösterip ne düşündüklerini sorabilirsiniz. Kullanacağınız bütün görselleri, güncel ve projelerinize uygun olanlar arasından seçmeye gayret edin. Kişisel bilgilerinizde proje sahiplerini düşünerek detaylı bilgiler vermeye gayret gösterin. Hakkınızda yapılan tanıtım, çekim, röportaj vb. içinde yer aldığınız işlerinizle ilgili bilgileri de belirtmeyi unutmayın.

İlgili Gönderiler

Yorum yaz